Bledule jarní

6.4.2016

Bledule jarní (Leucojum vernum) je zákonem chráněná rostlina. My Vám nabízíme možnost zakoupení 5 cibulek pro Vaše sběratelské potřeby. Předem upozorňujeme, že bledule jsou náročné na pěstování a ne každá cibulka se ujme. 5 ks cibulí bledule jarní nabízíme za cenu 200,- Kč, plus poštovné v rámci České republiky 60,- Kč. Zároveň je potřeba upozornit, že cibulky se sázejí na podzim, tedy nyní si je objednáte a zaplatíte, ale přijdou Vám až cca v září. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte na info@zaridimvse.cz nebo objednávejte přímo ZDE. Pro začátek jsme pro Vás zajistili odběr 40 balení cibulek.

Informace k pěstování:

– Bledule jarní je původem ze střední Evropy, roste však i jinde na kontinentu. Dříve bývala poměrně hojná, ale nežádoucí zásahy do krajiny jí velmi uškodily.

– Vyskytují nejčastěji na březích potoků či bažinatém porostu v podmáčené půdě mezi stromy. Vyžaduje nejlépe polostín a velmi vlhkou výživnou půdu. Roste však i na sušších a teplejších místech. Na vhodném místě roste ve všech nadmořských výškách.

– Bledule je možné pěstovat na zahradách, do truhlíků na balkon apod. se příliš nehodí.

– Na zimu je možné cibule přikrýt listím nebo chvojím, které však musíme brzy na jaře odstranit.

– Na 10 – 30 cm vysokém neolistěném stvolu vyrůstá velký šestičetný květ s čistě bílou zvonkovitou korunou, jejíž volné lístky na konci zdobí žlutá skvrnka. Množí se sama nejen semeny, ale i cibulkami.

– Požití bledule jarní může způsobit nevolnost a zvracení.

Objednávejte přímo ZDE.

12932693_1672670712982245_3973714540845973010_n