Je tu jaro. A bledule jarní!

22.3.2017

Tak jako minulý rok Vám i letos ke sběratelským účelům nabízíme k zakoupení nejkrásnější jarní cibulovinu – bleduli jarní (Leucojum vernum), která je zákonem chráněnou rostlinou.  Nabízíme Vám možnost zakoupení 5 cibulek v jednom balení. Upozorňujeme, že bledule jsou náročné na pěstování a ne každá cibulka se ujme, přesto je úspěšnost vysoká. 5 ks cibulí bledule jarní nabízíme za cenu 200,- Kč, plus poštovné v rámci České republiky 60,- Kč. Zároveň je potřeba upozornit, že cibulky se sázejí na podzim, tedy nyní si je objednáte a zaplatíte, ale přijdou Vám až cca v září. V případě zájmu o objednání nás neváhejte kontaktovat a objednávejte přímo ZDE, množství je opět omezené. Máte-li zájem také o jiné rostliny či cibuloviny (krokusy, sněženky, „plicník“ a spousta dalších), obraťte se na nás. 🙂 Tým Zařídímvše.cz

Informace k pěstování:

– Bledule jarní je původem ze střední Evropy, roste však i jinde na kontinentu. Dříve bývala poměrně hojná, ale nežádoucí zásahy do krajiny jí velmi uškodily.

– Vyskytují nejčastěji na březích potoků či bažinatém porostu v podmáčené půdě mezi stromy. Vyžaduje nejlépe polostín a velmi vlhkou výživnou půdu. Roste však i na sušších a teplejších místech. Na vhodném místě roste ve všech nadmořských výškách.

– Vysazují se na podzim do hloubky cca 10 – 15 cm po skupinách.

– Bledule je možné pěstovat na zahradách, do truhlíků na balkon apod. se příliš nehodí.

– Na zimu je možné cibule přikrýt listím nebo chvojím, které však musíme brzy na jaře odstranit.

– Na 10 – 30 cm vysokém neolistěném stvolu vyrůstá velký šestičetný květ s čistě bílou zvonkovitou korunou, jejíž volné lístky na konci zdobí žlutá skvrnka. Množí se sama nejen semeny, ale i cibulkami.

– Požití bledule jarní může způsobit nevolnost a zvracení.

Objednávejte přímo ZDE.